تبلیغات
record20 - آغاز انتخاب رشته نهایی کنکوری ها
شنبه 16 مرداد 1389  11:10 ق.ظ    ویرایش: - -
توسط: admin

آغاز انتخاب رشته نهایی کنکوری ها
آموزش > عالی  - همشهری آنلاین :
معاون اجرایی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: حدود 960هزار داوطلب مجاز به انتخاب رشته از روز شنبه 16 مرداد به مدت سه روز فرصت دارند انتخاب رشته نهایی خود را انجام دهند.

 حسین توکلی در مصاحبه با واحد مرکزی خبر افزود: داوطلبان در این فرصت می توانند با مراجعه به پایگاه سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org و با وارد کردن اطلاعات درخواستی برای انتخاب100رشته اقدام کنند.

وی تصریح کرد: این افراد پس از انتقال رشته های مورد علاقه از دفترچه راهنمای انتخاب رشته به قسمت سامانه انتخاب رشته در پایگاه اینترنتی می توانند در صورت تأیید نهایی برای اصلاح دوباره به مرحله قبلی مراجعه کنند و اصلاح را انجام دهند که البته این امکان امسال برای نخستین بار قابل اجراست.

معاون اجرایی سازمان سنجش با توصیه جدی به داوطلبان درخصوص مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته گفت: تدابیری در نظر گرفته شده است که داوطلبان در صورت اشتباه وارد کردن مقاطع (کاردانی یا کارشناسی) متوجه اشتباه خود شوند که این کار از طریق جدا کردن مقاطع از طریق رنگ است.

وی افزود: این کار به این شکل است که رشته های "کارشناسی" با رنگ "آبی" و "کاردانی" با "رنگ دیگر" از هم تفکیک شده است که اگر شخصی در بین انتخاب رشته های کارشناسی رشته های کاردانی را وارد کند داوطلب متوجه این انتخاب خود می شود.

توکلی تصریح کرد: داوطلبان در این فرصت سه روزه با استفاده از سامانه انتخاب رشته مجازی و مشاوره خانواده، استادان و معلمان در انتخاب رشته نهایی دقت کنند زیرا در صورت قبولی در رشته یا دانشگاهی امکان تغییر یا جابجایی بسیار مشکل است.

نتایج آزمون سراسری نیمه دوم شهریور اعلام خواهد شد.منبع:
http://record20.com

   


نظرات()   

record20

LOvetarin : پرسپولیس